Poradnia dermatologiczna w SAN-CREDO-MED na terenie Śródmieścia oraz Pragi-Południe to miejsce, w którym Pacjenci mogą zasięgnąć pomocy w diagnostyce i leczeniu wszelkiego rodzaju chorób skórnych, tkanek podskórnych, włosów i paznokci, a także chorób przenoszonych drogą płciową.
Na wizytę u dermatologa powinny zgłosić się przede wszystkim osoby, które zaobserwowały u siebie:
pojawienie się nowych znamion i brodawek,
zmiany skórne, takie jak zaskórniki, krosty i pęcherze,
nadmierne wytwarzanie łoju i łojotokowe zapalenie skóry,
przesuszenie i nadwrażliwość skóry,
nadmierne łuszczenie się naskórka,
swędzenie skóry,
łupież i bardzo szybkie przetłuszczanie się włosów,
nadmierne wypadanie włosów,
pogorszenie się stanu paznokci i zmiany w ich wyglądzie,
wszelkie objawy chorób przenoszonych drogą płciową.
Regularne konsultacje dermatologiczne zaleca się Pacjentom zmagającym się z przewlekłymi schorzeniami skóry, takimi jak trądzik, łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry, a także osobom posiadającym znamiona, których regularne badanie jest konieczne do tego, by nie doszło do rozwinięcia się nowotworu.
Jak wygląda wizyta u dermatologa?
Wizyta w poradni dermatologicznej składa się zwykle z dwóch etapów. Pierwszy z nich to wywiad prowadzony przez lekarza. Dotyczy on problemu skórnego, z którym przychodzi Pacjent oraz jego stanu zdrowia i przyjmowanych leków. Krok drugi to badanie. Dermatolog ogląda skórę Pacjenta, w razie potrzeby posługując się dermatoskopem. Jest to urządzenie z wielokrotnym powiększeniem i wbudowanym oświetleniem, umożliwiające dokładne przyjrzenie się strukturze zmian skórnych. Badanie takie jest całkowicie nieinwazyjne. Dermatolog zlecić może również dodatkowe badania, np. krwi.
W naszej poradni dermatologicznej oferujemy:
diagnozowanie i leczenie trądziku, przebarwień o różnej etiologii, atopowego zapalenia skóry, łojotoku, łuszczycy, grzybicy stóp i paznokci oraz wszystkich innych chorób dermatologicznych,
diagnozowanie i leczenie chorób wenerycznych,
ocenę zmian skórnych pod dermatoskopem,
usuwanie zmian barwnikowych, włókniaków, kaszaków, brodawek, kurzajek metodą chirurgii tradycyjnej (przy użyciu skalpela), za pomocą elektrokoagulatora oraz laserowo.