Poradnia dermatologiczna w SAN-CREDO-MED na terenie Śródmieścia oraz Pragi-Południe to miejsce, w którym Pacjenci mogą zasięgnąć pomocy w diagnostyce i leczeniu wszelkiego rodzaju chorób skórnych, tkanek podskórnych, włosów i paznokci, a także chorób przenoszonych drogą płciową.
Na wizytę u dermatologa powinny zgłosić się przede wszystkim osoby, które zaobserwowały u siebie:
pojawienie się nowych znamion i brodawek,
zmiany skórne, takie jak zaskórniki, krosty i pęcherze,
nadmierne wytwarzanie łoju i łojotokowe zapalenie skóry,
przesuszenie i nadwrażliwość skóry,
nadmierne łuszczenie się naskórka,
swędzenie skóry,
łupież i bardzo szybkie przetłuszczanie się włosów,
nadmierne wypadanie włosów,
pogorszenie się stanu paznokci i zmiany w ich wyglądzie,
wszelkie objawy chorób przenoszonych drogą płciową.
Regularne konsultacje dermatologiczne zaleca się Pacjentom zmagającym się z przewlekłymi schorzeniami skóry, takimi jak trądzik, łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry, a także osobom posiadającym znamiona, których regularne badanie jest konieczne do tego, by nie doszło do rozwinięcia się nowotworu.
Jak wygląda wizyta u dermatologa?
Wizyta w poradni dermatologicznej składa się zwykle z dwóch etapów. Pierwszy z nich to wywiad prowadzony przez lekarza. Dotyczy on problemu skórnego, z którym przychodzi Pacjent oraz jego stanu zdrowia i przyjmowanych leków. Krok drugi to badanie. Dermatolog ogląda skórę Pacjenta, w razie potrzeby posługując się dermatoskopem. Jest to urządzenie z wielokrotnym powiększeniem i wbudowanym oświetleniem, umożliwiające dokładne przyjrzenie się strukturze zmian skórnych. Badanie takie jest całkowicie nieinwazyjne. Dermatolog zlecić może również dodatkowe badania, np. krwi.
W naszej poradni dermatologicznej oferujemy:
diagnozowanie i leczenie trądziku, przebarwień o różnej etiologii, atopowego zapalenia skóry, łojotoku, łuszczycy, grzybicy stóp i paznokci oraz wszystkich innych chorób dermatologicznych,
diagnozowanie i leczenie chorób wenerycznych,
ocenę zmian skórnych pod dermatoskopem,
usuwanie zmian barwnikowych, włókniaków, kaszaków, brodawek, kurzajek metodą chirurgii tradycyjnej (przy użyciu skalpela), za pomocą elektrokoagulatora oraz laserowo.
Poradnię prowadzą lek. Tatiana Livai, lek. Aliaksandr Kuradovets oraz lek. Viktoria Nepritska, którzy konsultują zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.