Rewitalizacja pochwy, również nazywana jej obkurczeniem, to leczenie zespołu rozluźnienia pochwy, które może powodować zmniejszenie odczucia satysfakcji ze stosunku płciowego. Problem ten dotyczy głównie kobiet po więcej niż jednym naturalnym porodzie. Jednym z efektywnych rozwiązań jest zabieg z użyciem nowoczesnego lasera MonaLisa Touch. W poniższym artykule przedstawiamy zastosowanie tego lasera oraz jego możliwości.
Mechanizm działania lasera MonaLisa Touch i korzyści z rewitalizacji pochwy
Laser MonaLisa Touch ogrzewa błonę śluzową pochwy oraz kolagen zawarty w jej tkankach. W wyniku tego procesu włókna kolagenowe kurczą się, a jednocześnie powstają nowe, młode komórki i gruczoły. Używając nowoczesnego lasera, zabieg rewitalizacji pochwy jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji. W zależności od indywidualnych oczekiwań kobiety może być konieczne przeprowadzenie 2–4 zabiegów w 3–4 tygodniowych odstępach
Coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg nie bez powodu. Rewitalizacja pomaga bowiem odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar i poprawić nawilżenie, co gwarantuje lepsze doznania podczas stosunku. Wpływa tym samym na jakość życia seksualnego kobiety, zwiększa jej samoocenę oraz poprawia ogólne samopoczucie.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu i jego przebieg
Kobiety zgłaszają się na zabieg rewitalizacji pochwy z różnymi problemami, takimi jak spadek napięcia i rozluźnienie pochwy po przebytym porodzie drogami natury, okołoporodowe urazy pochwy, okres menopauzalny oraz inne zmiany spowodowane upływem lat. Częste objawy zespołu rozluźnienia pochwy to ból podczas stosunku, obniżone libido, problemy z osiąganiem orgazmu oraz suchość pochwy czy jej zanikowe zapalenie.
Podczas zabiegu laserowego do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka urządzenia ze skanerem. Wiązka światła lasera oddziałuje bezpośrednio na tkanki ścian pochwy, stymulując włókna kolagenowe do procesu natychmiastowej regeneracji. W rezultacie zabieg powoduje odbudowanie śluzówki pochwy, dzięki czemu ściany stają się mocniejsze, a przez to bardziej sprężyste. Poza efektem estetycznym korzystny jest wzrost poziomu fizjologicznego nawilżenia.